Interiérové a exteriérové parapety

Parapety dotvářejí vzhled spodní části okna jak z interiéru, tak z exteriéru. Venkovní parapety dodáváme hliníkové tažené nebo ohýbané. Vnitřní pak komůrkové plastové a dřevotřískové (tzv. postforming) v široké škále odstínů a barev.

parapvnitrni

Interiérové parapety

 

Vnitřní plastové parapety

Komůrkové vnitřní parapetní desky z tvrdého PVC, určené pro použití v interiérech. Vnitřní okenní parapety jsou vyrobeny z vysoce kvalitních a odolných fólií a jsou k dostání v široké paletě barev a hloubek. Základní barvy vnitřního parapetu: bílá, carrarský mramor, trešen, dub zlatý, buk přírodní, kovová hliníková. Pro konečnou úpravu jsou pro parapety k dispozici koncové krytky. Komůrkové parapetní desky z tvrdého PVC.

Vnitřní dřevotřískové parapety

Vnitřní dřevotřískový parapet je vyroben z vysoce kvalitní dřevotřískové směsi se zvýšeným obsahem pojiv a přísad chránících proti plísním. Tyto přísady zaručují vysokou odolnost vůči vlhkosti i domácím chemikáliím. Povrch dřevotřískového parapetu je potažen HPL laminátem o síle 0,8 mm a spodní vrstva je opatřena protitahovou fólií, která zabezpečuje ochranu před deformačními vlivy. Ukončení parapetu může být na přání zákazníka ukončené plastovou krytkou nebo zalaminované (zažehlená hrana). Základní dekory: bílá, mramor, šedá, javor, buk, olše, dub světlý, dub, dub tmavý, dub zlatý, trešen, mahagon, ořech.

Exteriérové

 

Venkovní parapety hliníkové tažené

Tyto vysoce kvalitní a elegantní venkovní parapety jsou vyráběny z protlačovaného hliníku (tzv. tažený profil). Takto upravený venkovní parapet se vyznačuje vysokou mechanickou odolností, je vysoce stabilní a odolný vůči vnějším vlivům (kyselé deště, znečištěné ovzduší, různé povětrnostní podmínky). Tloušťka hliníku závisí na šířce parapetu (1,8 až 2,8 mm). Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Kromě základních dezénů (bílá, stříbrná, bronzová, hnědá, světle hnědá) je za příplatek k dispozici celá barevná škála RAL.

Venkovní parapety hliníkové ohýbané

Ohýbané hliníkové parapety jsou ekonomickou variantou oproti hliníkovým parapetům z taženého profilu. Mají srovnatelnou estetickou hodnotu a trvanlivost za výrazně nižší cenu. Materiál, ze kterého jsou parapety vyrobeny, je hliníkový plech z polyesterovým povlakem, což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti náročné údržby. Od protlačovaných profilů se liší především menší tloušťkou plechu. Ohýbané parapety jsou vyráběny v tlouštce 1,2 mm. Jsou dodávány ve dvou základních odstínech RAL 8019 a RAL 9016. Samozřejmostí jsou všechny odstíny RAL za příplatek.

parapvenek